cyfrowa mapa pogody

 • najksztaB3tniejszy
 • dotyczace wwozu papierosow do uk przepisy
 • system nawadninia
 • zawracanie przelaczka jednokierunkowa
 • nowa ibiza
 • Odnośniki

   

  Moje własne refleksje i doznania

  Temat: Mapa cyfrowa w Autocad2010 - nanoszenie danych.
  Mam mapę cyfrową i w autocadzie (2010 wersja angielska) muszę nanieść informację o wypadkach samochodowych na obwodnicy miasta. Nigdy nie używałem autocada, tylko inventora - niby te programy są podobne (zwłaszcza funkcje rysowania w 2D) ale nie mam pojęcia jak zabrać się do pracy z mapą. Wiem że są programy specjalnie przystosowane do obróbki map cyfrowych ale ja muszę zrobić to konkretnie w tym programie. Mam koordynaty miejsc wypadków i muszę je nanieść w postaci kolorowych kropek na obwodnicę -to już wiem jak zrobić. Ale do każdego wypadku mam dodatkowe informację jak liczba aut biorących udział, liczba ofiar, pogoda czy stan nawierzchni - wszystkie te informacje muszą być przypisane do danego miejsca zdarzenia. Słyszałem że informacje opisowe mogę wprowadzić jako nowy blok i dodane do niego atrybuty ale to wszystko co wiem - czyli reasumując nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Z góry będę wdzięczny za wskazówki.
  Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1499026.html  Temat: Polska jako jedyny kraj
  Witam

  Polska, jako pierwszy kraj, pozwana do Trybunału Sprawiedliwości
  Polska została jako pierwszy kraj UE pozwana przez Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie dyrektywy, która ma zapewnić szeroki i równy dostęp do różnego rodzaju informacji, jakimi dysponują polskie władze.
  Te tzw. informacje sektora publicznego obejmują np. mapy cyfrowe, prognozy pogody, ...


  http://wiadomosci.onet.pl/2189083,12,polska__jako_pierwszy_kraj__pozwana_do_trybunalu_sprawiedliwosci,item.html

  Pozdrawiam tych NIE-POzwanych
  Źródło: garniak.pl/viewtopic.php?t=8323


  Temat: Astrofoto "in false color" czy to jeszcze fotografia, czy już grafika?

  ...
  Weźmy choćby mapy pogody z wyżami i niżami. Czy takie zjawisko jak rozkład wyżów i niżów pokazany na mapie to grafika? Jak daleko taki obraz jest od naszych możliwości bezpośredniej percepcji?
  W rzeczywistości, to nie ma się nijak do naszych zmysłów. Ale jest to niewątpliwie obraz rzeczywistości. Na pewno nie jest to wizja artystyczna dyżurnego synoptyka.
  ...


  Oczywiście, że jest to wizja artystyczna synoptyka. Nikt, nie biega z termometrem czy barometrem, po całej Europie i bada w sposób ciągly temp. lub cisnienia. Korzystamy z siatki punktów pomiarowych ( całkowita paralela do sensora optycznego) i na podstawie tych danych i doświadczenia historycznego dyżurny synoptyk kreśli izotermy i izobary. Jest to grafika w 100% i ma się nijak do rzeczywistego ciśnienia w danym punkcie, z wyjątkiem rzeczonych punktów pomiarowych. Dowód empiryczny, to występowanie lokalnych spadków ciśnienia (burz), których nijak na mapie pogody nie widać! Lokalnych spadków temperatury lub "baniek" ciepłego powietrza....
  Dodanie kolorów, ma jedynie ułatwić czytanie takiej mapy przez innych, w szczególności laików, siedzących z piwem i pilotem przed telewizorem. Hehehe...

  W astronomi mamy problem, bo nie mamy wielosetletniego doświadczenia historycznego! W medycynie również nie jest łatwo, bo mimo świetnego sprzętu technicznego, wiele zależy od interpretacji lekarza dyżurnego. Co więcej, dla jednego lekarza coś jest już objawem choroby a dla drugiego jeszcze nie! KOSMOS!

  Tak naprawdę, w naszej wspaniałej dyskusji, chodzi o określenie co można zrobić z pracowicie zebranymi fotonami (informacją) i po co? Niestety lub stety (ta ralatywistyka!), znakomita większość zdjęć na naszym forum jest już grafiką! Ilość transformacji przekracza, moim zdaniem, dopuszczalne normy. Nie czuję się na siłach zdefiniować gdzie znajduje się ta granica, ale jezeli pokazuję się zdjęcie M42 w kolorach i kształtach XX, a obok jest zdjęcie w kolorach i kształtach YY, to chyba nie jest to normalne. Jest to artystyczna wizja mgławicy M42 wykonana technika cyfrową. Który obraz jest prawdziwy? Jest to rodzaj sztuki, takiej samej jak kopiowanie rysunku z użyciem kalki technicznej!
  Jesli zrobię taką techniką rysunek/grafikę obrazującą plamy na słońcu ręcznie (z odpowiednią dokładnością) to uznasz moją pracę za zdjęcie czy grafikę? Zaręczam, Ci , że grafika uzyskana w ten sposób będzie zbliżona jakościowo do zdjęcia! c.n.d.

  Wyrazy szacunku dla mych adwersarzy. Jesteście wspaniali!

  Źródło: forum.astropolis.pl/index.php?showtopic=14829


  Temat: [N95 8GB] Wrażenia oraz opinie z użytkowania.
  po kolejnym roku użytkowania odświeżam wrażenia, tak więc:

  mam od nowości, ponad dwa lata, żadnych etui, pokrowców itp, kilka upadków, użytkowany bez sentymentów, niektóre klawisze już "lekko" wytarte - wszystko działa, tel. jest naprawdę OK.

  Funkcjonalność cały czas rewelacyjna - wgrane najnowsze oprogramowanie: Nokia Ovi Maps, Garmin Mobile XT (europa+polska+polska topo), X-plore, ChelloOX oraz inne programy użytkowe + gry, pracuje w sieci orange, dodatkowo OrangeFree+synchro z igoogle (gmail, mapy, youtube, itp.), profil igoogle jednym przyciskiem, skype, używam również jako modem (po bluetooth) OrangeFree do komputera stacjonarnego, dużo oprogramowania zależnie od upodobań.

  Idealnie spisuje się wraz z topo mapą do opencachingu (szukanie "skarbów" po lasach i nie tylko).

  Zdjęcia i filmy jak na telefon niezłe ale oczywiście nie jest to lustrzanka cyfrowa ani kamera HD.

  Generalnie ten telefon to:
  nawigacja samochodowa, rowerowa oraz piesza, dostęp do internetu WiFi lub od operatora (np. OrangeFree) z prędkością HSDPA (w zależności od zasięgu sieci) tak więc stały dostęp do internetu, poczty, prognozy pogody, zdarzeń drogowych itp., kalendarz, notatnik, odtwarzacz mp3 (u mnie głównie do audiobooków), aparat, kamera, dyktafon, trochę pendrive oraz telefon
  w jednym małym bardzo sprytnym urządzeniu.

  Dla mnie po prostu REWELACJA.

  btw... może trochę offtopic więc o info poproszę na priv...
  czy jakiś były właściciel N95-2 może polecić GODNEGO następcę nokii N95 8GB?
  Przede wszystkim mam na myśli trwałość, funkcjonalność, trzymanie baterii, dostęp do programów j.w. i bezproblemowe przerzucenie danych z mojej n95-2 na następcę...

  pzdr
  a moderatora proszę o wyrozumiałość ;-) Pomyślimy //Magik
  Źródło: forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=14649


  Temat: Radiofonia cyfrowa w Polsce
  " />Pozwolę się nie zgodzić.
  DAB wprowadzony w Wielkiej Brytanii komercyjnie odniósł sukces. Wystarczy włączyć i posłuchać stacji radiowych BBC (nadawca wprowadził cały wachlarz dodatkowych kanałów DAB - np. One Extra), Virgin czy Capital z Londynu. DAB jest promowany, organizowane są konkursy, w których można wygrać cyfrowy odbiornik radiowy itp.
  Co do jakości - coż - każda technologia może być wykorzystana do tworzenia patologii (wystarczy pooglądać niektóre kanały DVB-S w "cyfrowej" jakości: 528x576, średni bitrate video: 2 M/s).
  Jeśli nadaje się z niskim bitrate to jakość przekazu będzie fatalna. Taki sam efekt wystąpi jednak i w nowszej - jeśli chodzi o kompresję - technologi. Tylko skala będzie inna. 192 kbps brzmią na pewno lepiej niż zaszumiony, zniekształcony wielodrogowością i zanikami UKF-FM...

  Czy odbiorca oczekuje transmisji video niskiej rozdzielczości w radiu? Przypuszczam, że nie. Nawet w DAB-ie daje się przesyłać obrazy (np. mapy prognozy pogody) - jest to jednak tylko proteza. Do transmisji obrazów służy telewizja. Słuchają radia oczekuje audio - okładkę płyty czy singla mogę obejrzeć później na amazon.com.
  Przyjmując podejście, w którym oczekuje się ciągle na nową technologię, bo obecna nie spełnia jakiś tam "wyuzdanych" oczekiwań (wg. mnie obraz w radiu to jest wyuzdane oczekiwanie) spowoduje efekt oczekiwania wiecznego... Zawsze za jakiś czas pojawiają się wydajniejsze metody, a coś sprawdzonego i przetestowanego wyda się reliktem. Nie tędy droga.

  Radio z racji na swój charakter musi być medium możliwym do wygodnego odbioru przenośnego. UKF-FM takiego oczekiwania nie spełnia. Przypuszczam, że w niedługim czasie koszt urządzeń dostępu do internetu (bezprzewodowo) i niewielkich komputerów tak spadnie, że będę mógł swobodnie słuchać dowolnej stacji światowej w ruchu. Już teraz w pracy słucham radia przez Internet - jakość jest fantastyczna, a wybór niewyobrażalny. Czy wybiorę PR, które po FM-ie "charczy", bo jestem 900 m od nadajnika. Coraz rzadziej...

  Pozdrawiam ciągle mając nadzieję, że stwierdzenie "jesteśmy 20 lat technologicznie za Wlk. Brytanią" kiedyś straci na aktualności

  Źródło: forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=444


  Temat: Polska, jako pierwszy kraj, pozwana do Trybunału S.
  Polska została jako pierwszy kraj UE pozwana przez Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie dyrektywy, która ma zapewnić szeroki i równy dostęp do różnego rodzaju informacji, jakimi dysponują polskie władze.
  Te tzw. informacje sektora publicznego obejmują np. mapy cyfrowe, prognozy pogody, informacje prawne, o ruchu drogowym, finansowe, gospodarcze i inne dane, ważne ze społecznego i gospodarczego punktu widzenia. Dyrektywa z 2003 r. określa warunki, na jakich władze takie, zbierane przez siebie informacje, muszą przekazywać dalej w celach komercyjnych - częściowo nawet bezpłatnie. Chodzi o to, by firmy miały do nich dostęp na takich samych zasadach. Potem można je wykorzystać albo w mediach, albo w samochodowych systemach nawigacyjnych czy też usługach finansowych i ubezpieczeniowych.

  Zdaniem KE, Polska tylko w niewielkim stopniu wdrożyła dyrektywę. O podjęcie niezbędnych działań w celu dostosowania polskich przepisów do jej wymogów KE zwracała się już w 2008 r. Wobec braku odpowiednich działań, w czwartek podjęła decyzję o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

  KE wytyka m.in., że w polskim prawie brak przepisów dotyczących opłat za korzystanie z informacji sektora publicznego, niedyskryminowania użytkowników, przejrzystości w odniesieniu do rodzaju informacji, jakie mogą być dostępne do ponownego wykorzystywania, warunków licencjonowania, zakazu umów o wyłączność (przyznawaną przez organy publiczne przedsiębiorstwom na wykorzystywanie informacji sektora publicznego) oraz rozpatrywania wniosków o ponowne wykorzystywanie informacji. W związku z tym sektor publiczny oraz wszyscy ci, którzy ponownie wykorzystują jego informacje, nie znają swoich praw i obowiązków, a więc nie mogą się na nie powoływać przed krajowym wymiarem sprawiedliwości.

  Tymczasem KE podaje pozytywne przykłady z innych krajów. W styczniu br. rząd Wielkiej Brytanii uruchomił internetowy punkt dostępu do przechowywanych przez rząd danych nieosobowych (http://www.data.gov.uk). Pozostałe państwa członkowskie idą za jej przykładem, udostępniając informacje sektora publicznego na poziomie regionalnym lub krajowym - podaje KE.

  W 2006 roku KE oceniała, że cały unijny rynek tego rodzaju informacji wart jest 27 mld euro rocznie, więc dostęp do informacji jest jednym z czynników, które mogą przyczynić się do ożywienia gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy.

  (TSz)
  Źródło: lowcyburz.pl/forum/viewtopic.php?t=4393


  Temat: [Wałbrzych] Offtopic, pogadanki
  Lokalizator Zumi.pl wzbogaca swoją ofertę o wysokiej rozdzielczości zdjęcia lotnicze polskich miast. Specjalne samoloty, które wykonać mają 35 tys. fotografii już znajdują się w powietrzu. Partnerem projektu jest firma MGGP Aero.
  Kraków, Szczecin, Zielona Góra, Opole, Bytom, Bydgoszcz, Tarnów, Rzeszów, Łańcut, Lublin, Bielsko-Biała, Rybnik, Wałbrzych, Toruń, Trójmiasto i Jelenia Góra - to miasta, których dokładne zdjęcia dostępne są już za pośrednictwem lokalizatora Zumi.pl (3,1 mln użytkowników wg kwietniowego Megapanelu PBI/Gemius).

  Fotografie wykonane specjalistycznym sprzętem zintegrowane są, po komputerowej obróbce, z mapą w lokalizatorze Zumi.pl i dają szczegółowy obraz poszukiwanej okolicy. Ich zalety to: wysoka jakość, ostrość, wyrazistość, dzięki którym możliwe jest dokładne przybliżanie obiektów, nie bez znaczenia jest także aktualność fotografii.

  Wg zapowiedzi, już wkrótce dostępne będą w Zumi kolejne zdjęcia lotnicze najwiekszych polskich aglomeracji: warszawskiej, łódzkiej, poznanskiej, wrocławskiej oraz m.in. Czestochowy, Radomia, Olsztyna i Kielc.

  Partnerem Zumi w realizacji projektu jest firma MGGP Aero, która wykorzystuje dwa samoloty - Cessna 402 i Piper Navaho. Na pokładzie tego ostatniego zamontowano potężną kamerę cyfrowa DMC - Digital Mapping Camera System z 8 obiektywami wykonanymi w fabryce Carl Zeiss, która umieszczona jest na żyroskopowo stabilizowanym statywie, niwelujacym drgania wystepujace podczas lotu. Dobrej jakości fotografie wykonywane są m. in. dzięki matrycy posiadającej ponad 106 megapikseli.

  Atutem Zumi jest to, że oferujemy naszym użytkownikom najwięcej w Polsce dokładnych zdjęć lotniczych, wykonanych przy dobrych warunkach pogodowych. W najbliższym czasie, dzięki zmianom oprogramowania serwisu, użytkownicy będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać doskonałą jakość nowych zdjęć - komentuje Mateusz Boczar, Dyrektor Produktu Zumi z Grupie Onet.pl.

  http://www.idg.pl/news/347562/Zumi.w.powietrzu.html
  Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=2443  Designed by Finerdesign.com